2023 Vizyonu’nda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayı

MERKEZ_LAB_CALISTAY_2 Çalıştay ve Danışma Kurulları’nda Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Orhan UZUN’un görev aldığı “2023 Vizyonu’nda Üniversitelerin Araştırma Laboratuvarları Çalıştayı’nın ikincisi Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ)-Kütahya’da geniş bir katılımla gerçekleştirildi.

5-7 Kasım 2015 tarihleri arasında DPÜ Fen Edebiyat Fakültesi Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programına Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Kütahya Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Hasan Mandal, DPÜ Rektörü Prof. Dr. Remzi Gören, Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinden çok sayıda akademisyen, laboratuar cihazı tedarikçileri ve öğrenciler katıldı.

“03.07.2014 Tarihli Resmi Gazetede Yayımlanan Araştırma Altyapılarının Desteklenmesine Dair Kanunun Merkezi Laboratuvarlara Etkisi” başlıklı dördüncü oturumun Prof. Dr. Uzun tarafından yönetildiği çalıştayda, merkezi araştırma laboratuvarlarının mevcut durumu, sorunları, hedefleri ve Ülkemizin araştırma, teknoloji geliştirme ve yenilikçilik ekosistemi içerisindeki yerleri bütün boyutlarıyla değerlendirildi.

MERKEZ_LAB_CALISTAY_4Çalıştay web sayfasına ulaşmak için tıklayınız.